«Universal Sug’rta» АЖ акционерларининг 2017 йил 2 июндаги йиллик умумий йиғилишида қабул қилинган қарорлар ва овоз бериш натижалари
1. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишининг саноқ комиссиясининг аъзолари миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
2. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишининг регламентини тасдиқлаш 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
3. Жамият кузатув кенгашининг 2016 йилда бажарилган ишлар буйича ҳисоботи 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
4. Жамият Бош директорининг 2016 йилда Жамият Бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
5. Жамиятнинг кузатув кенгашининг жамиятни ривожлантириш стратегиясига эришиш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисидаги ҳисоботи 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
6. Жамият Бош директорининг жамиятни ривожлантириш стратегиясига эришиш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисидаги ҳисоботи 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
7. Тафтиш комиссиясининг 2016 йил якунлари бўйича хулосасини эшитиш 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
8. 2016 йил якунлари бўйича учун Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисида аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
9. 2016 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи, бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
10. Жамият фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлаш. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
11. 2017 йил буйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
13. Жамият кузатув кенгашининг раиси ва аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсациялар миқдорларини белгилаш. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
14. Жамият тафтиш комиссиясининг аъзоларини сайлаш. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
14.1 Турсунов Хужаёр Файзиевич 44,11 551 677 200 000 0 0 0 0
14.2 Зуфарова Наргиза Тохировна (Zufarova Nargiza Toxirovna) 6,61 82 711 800 000 0 0 0 0
14.3 Сулейманходжаева Фируза Ахроловна (Suleymanxodjayeva Firuza Axrolovna) 24,64 308 088 500 000 0 0 0 0
14.4 Джалалов Бекзод Тухтамурадович (Djalalov Bekzod Tuxtamuradovich) 24,64 308 088 500 000 0 0 0 0
15. Жамиятнинг тафтиш комиссияси аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг миқдорлари тасдиқлаш. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
16. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «Туронбанк» АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш тўғрисида. 100 888 457 000 000 0 0 0 0
17. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси ЛК «FERON LEASING» МЧЖ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш тўғрисида. 100 1 060 997 800 000 0 0 0 0
18. Дебитор қарздорликни ҳисобдан чиқаришни маъқуллаш. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
19. Жамият эълон қилинган акциялар сонини купайтириш тўғрисида. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
20. Жамият уставига ўзгартиришлар киритиш ҳақида. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
3. 2016 йилда бажарилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 1-илова).
4. Жамият Бош директорининг 2016 йилда Жамият бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 2-илова).
7. Тафтиш комиссиясининг 2016 йил якунлари бўйича ҳисоботини маълумотучун қабул қилинсин. (Мазкур Баённомага 5-илова).
8. «MARIKON-AUDIT» МЧЖнинг 2016 йил якунлари бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисидаги хулосаси маълумотучун қабул қилинсин. (Мазкур Баённомага 6-илова).
9. 2016 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи, бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин (Мазкур Баённомага 7-илова).
10. 2016 йил учун Жамият фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлаш (Мазкур Баённомага 8-илова).
11. Жамиятнинг 2016 йилдаги соф фойдасининг 149 848 677, 59 (бир юз қирқ тўққиз миллион саккиз юз қирқ саккиз минг олти юз етмиш етти сўм ва 59 тийин) сўм миқдоридаги қисми Жамият захира фондига юборилсин.
Соф фойдадан 125 056 600 (бир юз йигирма беш миллион эллик олти минг олти юз) сўм миқдори 2016 йил учун иш якуни буйича акциядорларга дивидендлар тўлашга йўналтирилсин. Дивиденд миқдори битта оддий эгаси ёзилган хужжатсиз акция учун 1% миқдорида тасдиқлансин.
Дивидендлар 2017 йил 05 июндан 2017 йил 31 июлгача бўлган даврда акциядорларнинг ҳисобварағига пул маблаглари кўринишида тўлалансин.
12. Жамият Кузатув Кенгаши 2017 йил 03 июндан 1 йил муддатга қуйидаги миқдорий ва шахсий таркибда сайлансин: Тангнибердиев Нуридин Ибрагимович, Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna), Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna).
13. Кузатув Кенгаши аъзолари учун ҳақ белгилансин:
14. 2017 йил 03 июндан 1 йил муддатга Жамиятнинг тафтиш комиссияси қуйидаги таркибда сайлансин:
Турсунов Хужаёр Файзиевич;
15. Тафтиш комиссияси аъзолари учун ҳақ белгилансин:
17. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси ЛК «FERON LEASING» МЧЖ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимлар маъқуллансин.
18. Жорий даврда 2 891 734,50 (икки миллион саккиз юз тўқсон бир минг етти юз ўттиз тўрт сўм ва 50 тийин) сўм миқдорида жамиятнинг дебиторлик қарзлари ҳисобдан чиқарилсин ва келажакда Жамиятнинг 300 (уч юз) сўмдан ошмайдиган суммаси миқдорида дебиторлик қарзлари ҳисобдан чиқарилсин, шунингдек жамиятнинг хисоб сиёсатига тегишли ўзгартиришлар киритилсин.
19. Жамиятнинг эълон қилинган акциялар сони 322 444 884 400 (уч юз йигирма икки миллиард тўрт юз қирқ тўрт миллион саккиз юз саксон тўрт минг тўрт юз) донадан 5 000 000 000 000 (Беш триллион) донага купайтирилсин ва Жамият уставига тегишли ўзгартиш киритилсин
20. Жамият Уставига ўзгартиришлар киритилсин. Жамият Уставига киритилган ўзгартиришлар лойиҳаси тасдиқлансин (мазкур Баённомага 11-илова).
12. Кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш:
Номзодлар тўғрисида маълумот Овозлар сони
иш жойи лавозими сони тури
1. Янгаев Рамиль Камилович (Yangayev Ramil Kamilovich) «Orient Capital Management» МЧЖ Молия директори - 0 0
2. Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) «Solo Trust» МЧЖ Бош директор - 0 1 048 333 200 000
3. Кадиров Абдулазиз Абдулхаевич «Туронбанк» АТБ Республика аппаратининг рискларни бошқариш ва стратегик ривожлантириш департаменти директори - 0 0
4. Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) «Orient Capital Management» МЧЖ Бош бухгалтер - 0 1 048 333 200 000
5. Тангнибердиев Нуридин Ибрагимович «Туронбанк» АТБ Республика аппаратининг Ғазначилик ва қимматли қоғозлар департаменти директори - 0 1 048 333 200 000
6. Арипов Бекзод Нафасович «Туронбанк» АТБ Республика аппаратининг юридик хизмат бўлими муаммоли активлар билан ишлаш бўлими бошлиғи - 0 0
7. Музаффаров Зафархужа Алишерович (Muzaffarov Zafarxuja Alisherovich) «ORIENT SECURITIES» МЧЖ Контролер - 0 0
«Universal Sug’urta» Aksiyadorlik Jamiyati Уставига киритилган ўзгартиришлар
Эски тахрир Янги тахрир
5.2. банд: «Жамият жойлаштирилган акцияларга қўшимча равишда 322 444 884 400 (уч юз йигирма икки миллиард тўрт юз қирқ тўрт миллион саккиз юз саксон тўрт минг тўрт юз) дона номинал қиймати 0,01 (ноль бутун юздан бир) сўм бўлган эълон қилинган, оддий (қўшимча) эгасининг номи ёзилган хужжатсиз шаклда акцияларни жойлаштиришга хақлидир.». 5.2. банд: «Жамият жойлаштирилган акцияларга қўшимча равишда 5 000 000 000 000 (беш триллион) дона номинал қиймати 0,01 (ноль бутун юздан бир) сўм бўлган эълон қилинган, оддий (қўшимча) эгасининг номи ёзилган хужжатсиз шаклда акцияларни жойлаштиришга хақлидир.».

Итоги голосования по принятым на годовом общем собрании акционеров АО «Universal Sug’urta» решениям 02 июня 2017 года
АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает об итогах голосования и решениях принятых на Годовом Общем собрании акционеров 02 июня 2017 г.
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии годового общего собрания акционеров общества 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
2. Утверждение регламента проведения годового общего собрания акционеров общества 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2016 году 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2016 году 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
5. Отчет Наблюдательного Совета Общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
6. Отчет Генерального директора о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
7. Отчет Ревизионной комиссии по итогам 2016 года 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
8. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2016 года 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
9. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2016 год. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
10. Утверждение счета прибылей и убытков Общества 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
11. Распределение прибыли и убытков Общества за 2016 г. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
13. Установление размера вознаграждений и компенсаций Председателю и членам Наблюдательного Совета. 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
14. Избрание Ревизионной комиссии Общества 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
14.1 Турсунов Хужаёр Файзиевич 44,11 551 677 200 000 0 0 0 0
14.2 Зуфарова Наргиза Тохировна (Zufarova Nargiza Toxirovna) 6,61 82 711 800 000 0 0 0 0
14.3 Сулейманходжаева Фируза Ахроловна (Suleymanxodjayeva Firuza Axrolovna) 24,64 308 088 500 000 0 0 0 0
14.4 Джалалов Бекзод Тухтамурадович (Djalalov Bekzod Tuxtamuradovich) 24,64 308 088 500 000 0 0 0 0
15. Утверждение размера выплачиваемых членам ревизионной комиссии общества вознаграждений и компенсаций 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
16. Об одобрении сделок с аффилированным лицом АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров 100 888 457 000 000 0 0 0 0
17. Об одобрении сделок с аффилированным лицом ЛК ООО «FERON LEASING», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров 100 1 060 997 800 000 0 0 0 0
18. О списании дебиторской задолженности Общества 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
19. Об увеличении количества объявленных акций Общества 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
20. О внесении изменений в Устав Общества 100 1 250 566 000 000 0 0 0 0
1. Утвердить Счетную комиссию в количестве 3 (трех) человек в следующем составе: - Арифходжаев М.Р. - Пучкова Л.Г. - Абдул-Ахадов А.А.
3. Утвердить Отчет Наблюдательного совета Общества о проделанной работе в 2016 году. (Приложение №1 к настоящему протоколу).
4. Утвердить отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2016 году. (Приложение №2 к настоящему Протоколу).
7. Принять к сведению отчет Ревизионной комиссии по итогам 2016 года. (Приложение №5 к настоящему Протоколу).
8. Принять к сведению заключение ООО «MARIKON-AUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2016 года. (Приложение №6 к настоящему Протоколу).
9. Утвердить годовой отчет, бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества за 2016 год (Приложение №7 к настоящему Протоколу).
10. Утвердить счет прибылей и убытков Общества за 2016 год. (Приложение №8 к настоящему Протоколу).
11. Направить в резервный фонд 149 848 677,59 (Сто сорок девять миллионов восемьсот сорок восемь тысяч шестьсот семьдесят семь сум и 59 тийин) сум от чистой прибыли 2016 года.
Направить на выплату дивидендов акционерам по итогам работы за 2016 год 125 056 600 (Сто двадцать пять миллионов пятьдесят шесть тысяч шестьсот) сум от чистой прибыли. Размер дивиденда утвердить в размере 1% на одну простую именную бездокументарную акцию. Дивиденды выплатить в денежной форме на расчетный счет акционеров, в период с 05 июня 2017 г. по 31 июля 2017 года.
12. Избрать Наблюдательный совет Общества с 03 июня 2017 года сроком на 1 год в нижеследующем количественном и персональном составе: Тангнибердиев Нуридин Ибрагимович, Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna), Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna).
Председателю Наблюдательного совета – в размере трех минимальных размеров заработной платы, установленной на территории РУз - ежемесячно;
членам Наблюдательного совета – в размере двух минимальных размеров заработной платы, установленной на территории РУз – ежемесячно.
14. Избрать с 03 июня 2017 года сроком на один год Ревизионную комиссию Общества в следующем составе:
Турсунов Хужаёр Файзиевич;
Сулейманходжаева Фируза Ахроловна;
Джалалов Бекзод Тухтамурадович.
Председателю Ревизионной комиссии – в размере двух минимальных размеров заработной платы, установленной на территории РУз - ежемесячно;
членам Ревизионной комиссии – в размере одного минимального размера заработной платы, установленной на территории РУз – ежемесячно.
18. Списать дебиторскую задолженность Общества в текущем периоде в размере 2 891 734,50 (Два миллиона восемьсот девяносто одна тысяча семьсот тридцать четыре сум и 50 тийин) сум и списывать в дальнейшем сумму дебиторской задолженности Общества не превышающей 300 (триста) сум, а также внести соответствующие изменения в Учетную политику общества.
19. Увеличить количество объявленных акций с 322 444 884 400 (Триста двадцать два миллиарда четыреста сорок четыре миллиона восемьсот восемьдесят четыре тысячи четыреста) штук до 5 000 000 000 000 (Пять триллионов) штук и внести соответствующие изменения в Устав Общества.
20. Внести изменения в Устав Общества. Утвердить представленный проект изменений в Устав Общества (Приложение №11 к настоящему протоколу).
12. вопрос Избрание членов наблюдательного совета:
место должность количество тип
1. Янгаев Рамиль Камилович (Yangayev Ramil Kamilovich) ООО «Orient Capital Management» Финансовый директор - 0 0
2. Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) ООО «Solo Trust» Генеральный директор - 0 1 048 333 200 000
3. Кадиров Абдулазиз Абдулхаевич АК «Туронбанк» Директор Департамента по управлению рисками и стратегическому развитию Республиканского аппарата - 0 0
4. Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) ООО «Orient Capital Management» Главный бухгалтер - 0 1 048 333 200 000
5. Тангнибердиев Нуридин Ибрагимович АК «Туронбанк» Директор Департамента казначейства и ценных бумаг Республиканского аппарата - 0 1 048 333 200 000
6. Арипов Бекзод Нафасович АК «Туронбанк» Начальник отдела поработе с проблемными активами Департамента юридической службы Республиканского аппарата - 0 0