Умумий йиғилишни ўтказиш санаси: 26.06.2023 й.
1. Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши саноқ комиссиясини миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш. 100 1 354 027 850 000
2. Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш. 100 1 354 027 850 000
3. 2022 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи. 100 1 354 027 850 000
4. 2022 йилда Жамият бизнес-режасини ижроси натижалари тўғрисида Жамият бош директорининг ҳисоботи. 100 1 354 027 850 000
5. Жамиятнинг ривожланиш стратегиясига эришиш юзасидан амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисида Жамият Кузатув кегашининг ҳисоботи. 100 1 354 027 850 000
6. Жамиятнинг ривожланиш стратегиясига эришиш юзасидан амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисида Жамият Бош директорининг ҳисоботи. 100 1 354 027 850 000
7. 2022 йил якунлари бўйича МҲХС бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш. 100 1 354 027 850 000
8. 2022 йил учун йиллик ҳисобот тасдиқлаш. 100 1 354 027 850 000
9. 2022 йил учун МҲХС бўйича Жамият бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш. 100 1 354 027 850 000
10. 2022 йил учун БХМС бўйича Жамият бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш. 100 1 354 027 850 000
11. 2022 йилда Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти якунлари бўйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш. 82,62 1 118 657 000 000 17,38 235 370 850 000
12. Бухгалтерия ҳисобининг халқаро стандартларига мувофиқ UNIVERSAL SUG’URTA АЖ молиявий ҳисоботларини аудиторлик текширувидан ўтказиш, 2023 йил учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдорини тасдиқлаш тўғрисида. 100 1 354 027 850 000
13. Жамият томонидан ўз акцияларини сотиб олиш. 82,62 1 118 657 000 000 17,38 235 370 850 000
14. Жамиятнинг балансидаги рентабелсиз сармояларни (акцияларни) сотиш. 82,62 1 118 657 000 000 17,38 235 370 850 000
3. 2022 йилда бажарилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи тасдиқлансин.
4. Жамият Бош директори в.б.нинг 2022 йилда Жамият бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин.
7. «MARIKON-AUDIT» МЧЖнинг 2022 йил якунлари бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисидаги МҲХС буйича хулосаси маълумот учун қабул қилинсин.
8. 2022 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи тасдиқлансин.
9. 2022 йил учун Жамиятнинг бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи МҲХС буйича тасдиқлансин.
10. 2022 йил учун Жамиятнинг бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи БХМС буйича тасдиқлансин.
11. Жамиятнинг 2022 йилдаги соф фойдасининг 26 267 294,28 (йигирма олти миллион икки юз олтмиш етти минг икки юз тўқсон тўрт сўм 28 тийин) сўм миқдоридаги қисми Жамият захира фондига юборилсин. 2022 йил якуни бўйича соф фойдани тақсимланмаган ҳолда қолдирилсин, акциялар бўйича дивидендлар тўланмасин.
12. 2023 йил учун халқаро стандартларга мувофиқ Жамиятнинг молиявий ҳисоботлари аудиторлик текширувидан ўтказилсин. 2023 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолиятини текширувни халқаро стандартларга мувофиқ ўтказиш учун "МARIKON AUDIT" МЧЖ аудиторлик ташкилоти 40 000 000 (кирк миллион) сўм миқдорида белгилансин. Жамият ижроия органига 2023 йил учун аудит текшируви ўтказиш учун «МARIKON AUDIT» МЧЖ билан шартнома тузиш топширилсин.
13. Жамият акцияларини сотиш тўғрисида акциядорлардан таклифлар келиб тушган тақдирда, Жамиятга ўз акцияларини бозор нархида олди-сотди шартномаларини тузиш орқали бўлиб тўлаш ҳуқуқи билан Ўзбекистон Республикасининг амалдаги қонунчилигига мувофиқ сотиб олиш рухсат берилсин.
14. «Узбекистон саноат-курилиш банки» АТБ, «Тошнефтегазкурилиш» АЖ, «O’zagrolizing» АЖ, «Qishloq qurilish bank» АТБ, «Toshkent mexanika zavodi» АЖ акцияларини бозор (котировка) қийматида лекин акциялар номинал қийматининг қирқ фоизидан кам бўлмаган қийматда сотилсин.
1. Ма Елена Семеновна Кузатув Кенгаши аъзоси ҳақ 7 200 000 24.06.2022-31.05.2023 й. 28.06.2022 йилдаги 1 -сонли АУЙ баённомаси
2. Янгаев Рамиль Камилович Кузатув Кенгаши аъзоси ҳақ 4 472 727,27 24.06.2022-31.05.2023 й. 28.06.2022 йилдаги 1 -сонли АУЙ баённомаси
3. Рахимова Рано Валерьевна Кузатув Кенгаши аъзоси ҳақ 4 800 000 24.06.2022-31.05.2023 й. 28.06.2022 йилдаги 1 -сонли АУЙ баённомаси
4. Махкамов Нодир Султанович Бош директор ҳақ ва компенсация 387 118 897,54 03.06.2022 й – 22.08.2022 й. 02.06.2022 йилдаги 14- сонли КК баённомаси
5. Абдул-Ахадов Абдул-Азиз Абдул-Мажидович Бош директор ҳақ ва компенсация 217 972 739,84 23.08.2022-23.03.2023 й 22.08.2022 йилдаги 21- сонли КК баённомаси

Дата проведения общего собрания: 26.06.2023
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии общего собрания акционеров общества 100 1 354 027 850 000
2. Утверждение регламента проведения общего собрания акционеров общества 100 1 354 027 850 000
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2022 году 100 1 354 027 850 000
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2022 году 100 1 354 027 850 000
5. Отчет Наблюдательного Совета Общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 354 027 850 000
6. Отчет Генерального директора о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 354 027 850 000
7. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по МСФО по итогам 2022 года 100 1 354 027 850 000
8. Утверждение годового отчета за 2022 год 100 1 354 027 850 000
9. Утверждение бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества по МСФО за 2022 год. 100 1 354 027 850 000
10. Утверждение бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества по НСБУ за 2022 год 100 1 354 027 850 000
11. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2022 года 82,62 1 118 657 000 000 17,38 235 370 850 000
12. О проведении аудиторской проверки финансовой отчетности АО «Universal Sug’urta» по международным стандартам бухгалтерского учета. Об утверждении аудиторской организации на 2023 год и предельного размера оплаты её услуг 100 1 354 027 850 000
13. О приобретении собственных акций Обществом 82,62 1 118 657 000 000 17,38 235 370 850 000
14. О реализации нерентабельных инвестиций (акций), находящихся на балансе Общества 82,62 1 118 657 000 000 17,38 235 370 850 000
3. Утвердить Отчет Наблюдательного совета Общества о проделанной работе в 2022 году.
4. Утвердить отчет И.О. генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2022 году
7. Принять к сведению заключение ООО «MARIKON-AUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по МСФО по итогам 2022 года.
8. Утвердить годовой отчет за 2022 год.
9. Утвердить бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества по МСФО за 2022 год.
10. Утвердить бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества по НСБУ за 2022 год.
11. Направить в резервный фонд 26 267 294,28 (Двадцать шесть миллионов двести шестьдесят семь тысяч двести девяносто четыре) сум 28 тийин от чистой прибыли 2022 года. Чистую прибыль по итогам 2022 года оставить нераспределенной, дивиденды по акциям не выплачивать.
12. Провести аудиторскую проверку финансовой отчетности Общества по международным стандартам за 2023 г. Определить аудиторскую организацию ООО «MARIKON AUDIT» для проведения проверки финансово-хозяйственной деятельности Общества за 2023 год по международным стандартам в сумме 40 000 000 (Сорок миллионов) сум. Исполнительному органу Общества поручить заключить с ООО «MARIKON AUDIT» договор на проведение аудиторской проверки за 2023 год.
13. В случае поступления от акционеров предложений о продаже акций разрешить Обществу приобретать собственные акции по рыночной цене, путём заключения договоров купли-продажи, с правом покупки в рассрочку, в соответствии с действующим законодательством Республики Узбекистан.
14. Реализовать акции АКБ «Узбекистон саноат-курилиш банки», АО «Тошнефтегазкурилиш», АО «O’zagrolizing», АКБ «Qishloq qurilish bank», АО «Toshkent mexanika zavodi» по рыночной (котировальной) стоимости но не ниже сорока процентов от номинальной стоимости акций.
1. Ма Елена Семеновна Член Наблюдательного совета вознаграждение 7 200 000 24.06.2022-31.05.2023 г. Протокол ОСА №1 от 28.06.2022 г.
2. Янгаев Рамиль Камилович Член Наблюдательного совета вознаграждение 4 472 727,27 24.06.2022-31.05.2023 г. Протокол ОСА №1 от 28.06.2022 г.
3. Рахимова Рано Валерьевна Член Наблюдательного совета вознаграждение 4 800 000 24.06.2022-31.05.2023 г. Протокол ОСА №1 от 28.06.2022 г.
4. Махкамов Нодир Султанович Генеральный директор вознаграждение и компенсации 387 118 897,54 03.06.2022 г – 22.08.2022 г. Протокол НС №14 от 02.06.2022 г.
5. Абдул-Ахадов Абдул-Азиз Абдул-Мажидович Генеральный директор вознаграждение и компенсации 217 972 739,84 23.08.2022-23.03.2023 г. Протокол НС №21 от 22.08.2022 г.