Умумий йиғилишни ўтказиш санаси: 13.06.2025 й.
1. Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилиши саноқ комиссиясини миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш. 100 1 099 044 400 000
2. Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш. 100 1 099 044 400 000
3. 2024 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи. 100 1 099 044 400 000
4. 2024 йилда Жамият бизнес-режасини ижроси натижалари тўғрисида Жамият бош директорининг ҳисоботи. 100 1 099 044 400 000
5. Жамиятнинг ривожланиш стратегиясига эришиш юзасидан амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисида Жамият Кузатув кегашининг ҳисоботи. 100 1 099 044 400 000
6. Жамиятнинг ривожланиш стратегиясига эришиш юзасидан амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисида Жамият Бош директорининг ҳисоботи. 100 1 099 044 400 000
7. 2024 йил якунлари бўйича МҲХС бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш. 100 1 099 044 400 000
8. 2024 йил учун йиллик ҳисобот тасдиқлаш. 100 1 099 044 400 000
9. 2024 йил учун МҲХС бўйича Жамият бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш. 100 1 099 044 400 000
10. 2024 йил учун БХМС бўйича Жамият бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш. 100 1 099 044 400 000
11. 2024 йилда Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти якунлари бўйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш. 100 1 099 044 400 000
12. Бухгалтерия ҳисобининг халқаро стандартларига мувофиқ UNIVERSAL SUG’URTA АЖ молиявий ҳисоботларини аудиторлик текширувидан ўтказиш, 2025 йил учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдорини тасдиқлаш тўғрисида. 100 1 099 044 400 000
13. Жамият ўзи жойлаштирган акцияларни бир қисмини олиш ва ушбу акцияларнинг умумий сонини камайтириш йўли билан жамият устав фондини камайтириш тўғрисида. 100 1 099 044 400 000
14. Олинадиган акцияларнинг турлари, жамият оладиган ҳар бир турдаги акцияларнинг сони, акцияларни олиш нархи, акциялар ҳақини тўлаш шакли ва муддати, шунингдек акциялар қанча муддатда олиниши белгилаш тўғрисида. 100 1 099 044 400 000
15. Йирик битим тузиш тўғрисида. 100 1 099 044 400 000
- Жамият акциядорларининг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш: соат 16.00 дан 17.50 гача.
3. 2024 йилда бажарилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи тасдиқлансин.
4. Жамият Бош директорининг 2024 йилда Жамият бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин.
7. «MARIKON-AUDIT» МЧЖнинг 2024 йил якунлари бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисидаги МҲХС буйича хулосаси маълумот учун қабул қилинсин.
8. 2024 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи тасдиқлансин.
9. 2024 йил учун Жамиятнинг бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи МҲХС буйича тасдиқлансин.
10. 2024 йил учун Жамиятнинг бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи БХМС буйича тасдиқлансин.
11. Жамиятнинг 2024 йилдаги соф фойдасининг 439 602 335,34 (тўрт юз ўттиз тўққиз миллион олти юз икки минг уч юз ўттиз беш сўм 34 тийин) сўм миқдоридаги қисми Жамият захира фондига юборилсин. 2024 йил якуни бўйича соф фойдани тақсимланмаган ҳолда қолдирилсин, акциялар бўйича дивидендлар тўланмасин.
12. 2025 йил учун халқаро стандартларга мувофиқ Жамиятнинг молиявий ҳисоботлари аудиторлик текширувидан ўтказилсин. 2025 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолиятини текширувни халқаро стандартларга мувофиқ ўтказиш учун "FIBONACCI CONSULTING GROUP" МЧЖ аудиторлик ташкилоти 40 000 000 (кирк миллион) сўм миқдорида белгилансин. Жамият ижроия органига 2025 йил учун аудит текшируви ўтказиш учун «"FIBONACCI CONSULTING GROUP» МЧЖ билан шартнома тузиш топширилсин.
13. Жамият ўзи жойлаштирган акцияларни бир қисмини олиш ва ушбу акцияларнинг бекор килиш йўли билан жамият устав фонди камайтирилсин.
14. Жойлаштирган 1 097 979 800 000 (бир триллион тўқсон етти миллиард тўққиз юз етмиш тўққиз миллион саккиз юз минг) дона оддий эгасининг номи ёзилган ҳужжатсиз акциялар бир қисми бир дона акция учун 0,05 сўм бозор нархида «Тошкент» АЖ РФБ нинг «Биржа рўйхатига киритилмаган қимматли қоғозлар билан савдо ташкил этиш қоидалари»га мувофиқ сотиб олинсин.
Ҳисоб-китоб шакли ва тартиби: Биржадан ташқари уюшган савдоларда олди-сотди шартномаларини тузиш ва акциядорларнинг банк ҳисоб рақамларига пул маблағларини ўтказиш орқали нақд пулсиз ҳисоб-китоб;
Ҳисоб-китоб муддати: шартнома тузилган санадан бошлаб T+2 (икки банк кун); Акцияларни сотиб олиш муддати: ушбу қарор қабул қилинган санадан бошлаб 30 (ўттиз) календар куни мобайнида.
15. Кейинчалик жамият устав фондини камайтириш учун Жамият ўзи жойлаштирган 1 097 979 800 000 (бир триллион тўқсон етти миллиард тўққиз юз етмиш тўққиз миллион саккиз юз минг) дона акцияларни Жамият акциядорларидан Жамият томонидан олиш бўйича битимлар (бир нечта ўзаро боғлиқ битимлар) тузилсин.

Дата проведения общего собрания: 13.06.2025 г.
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии общего собрания акционеров общества. 100 1 099 044 400 000
2. Утверждение регламента проведения общего собрания акционеров общества. 100 1 099 044 400 000
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2024 году. 100 1 099 044 400 000
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2024 году. 100 1 099 044 400 000
5. Отчет Наблюдательного Совета Общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества. 100 1 099 044 400 000
6. Отчет Генерального директора о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества. 100 1 099 044 400 000
7. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по МСФО по итогам 2024 года. 100 1 099 044 400 000
8. Утверждение годового отчета за 2024 год. 100 1 099 044 400 000
9. Утверждение бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества по МСФО за 2024 год. 100 1 099 044 400 000
10. Утверждение бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества по НСБУ за 2024 год. 100 1 099 044 400 000
11. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2024 года. 100 1 099 044 400 000
12. О проведении аудиторской проверки финансовой отчетности АО «Universal Sug’urta» по международным стандартам бухгалтерского учета. Об утверждении аудиторской организации на 2025 год и предельного размера оплаты её услуг. 100 1 099 044 400 000
13. Об уменьшении уставного фонда Общества путем приобретения части размещенных акций Общества и сокращении их общего количества. 100 1 099 044 400 000
14. Об определении типов приобретаемых акций, количестве приобретаемых Обществом акций каждого типа, цене приобретения, форме и сроках оплаты, а также сроках, в течение, которого приобретаются акции. 100 1 099 044 400 000
15. О заключении крупной сделки. 100 1 099 044 400 000
- годовое общее собрание акционеров Общества провести с перерывом: с 16.00 часов до 17.50 часов.
3. Утвердить Отчет Наблюдательного совета Общества о проделанной работе в 2024 году.
4. Утвердить отчет генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2024 году.
6. Утвердить отчет генерального директора общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества.
7. Принять к сведению заключение ООО «MARIKON-AUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по МСФО по итогам 2024 года.
8. Утвердить годовой отчет за 2024 год.
9. Утвердить бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества по МСФО за 2024 год.
10. Утвердить бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества по НСБУ за 2024 год.
11. Направить в резервный фонд 439 602 335,34 (Четыреста тридцать девять миллионов шестьсот две тысячи триста тридцать пять сум и 34 тийин) сум от чистой прибыли 2024 года. Чистую прибыль по итогам 2024 года оставить нераспределенной, дивиденды по акциям не выплачивать.
12. Провести аудиторскую проверку финансовой отчетности Общества по международным стандартам за 2025 г. Определить аудиторскую организацию ООО «FIBONACCI CONSULTING GROUP» для проведения проверки финансово-хозяйственной деятельности Общества за 2025 год по международным стандартам в сумме 40 000 000 (Сорок миллионов) сум. Исполнительному органу Общества поручить заключить с ООО «FIBONACCI CONSULTING GROUP» договор на проведение аудиторской проверки за 2025 год.
13. Уменьшить уставной фонд АО «Universal Sug’urta» путем приобретения части размещенных акций Общества с последующим их аннулированием.
14. Приобрести часть размещённых простых именных бездокументарных акций в количестве 1 097 979 800 000 (один триллион девяносто семь миллиардов девятьсот семьдесят девять миллионов восемьсот тысяч) штук по рыночной цене 0,05 сум за одну акцию, в соответствии с «Правилами организации торгов с ценными бумагами, не включёнными в биржевой листинг» АО РФБ «Тошкент».
Форма и порядок расчетов — безналичный расчёт путём заключения сделок купли-продажи на организованных внебиржевых торгах и перечисления денежных средств на банковские счета акционеров.
Сроки расчетов: Т+2 (два) банковских дня с даты заключения сделок;
Срок приобретения акций: начиная с даты принятия настоящего решения и в течение 30 (тридцать) календарных дней.
15. Заключить сделки (несколько взаимосвязанных сделок) по приобретению Обществом размещенных акций в количестве 1 097 979 800 000 штук у акционеров Общества для последующего уменьшения уставного фонда Общества.