Умумий йиғилишни ўтказиш санаси: 14.11.2025 й.
1. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилиши саноқ комиссиясини миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш 100 850 909 000 000
2. Жамият акциядорларининг навбатдан ташқари умумий йиғилишини ўтказиш тартибини белгилаш 100 850 909 000 000
3. Дивиденд тўлаш тўғрисида. 100 850 909 000 000
4. Суғурта фаолияти бўйича дастурий таъминот номоддий активни хисобдан чиқариш тўғрисида. 100 850 909 000 000
5. Балансдан ташқари хисобдаги мол-мулкларни хисобдан чиқариш тўғрисида 100 850 909 000 000
1. Саноқ комиссияси аъзолар сони 3 (уч) кишидан иборат қуйидаги таркибда тасдиқлансин: Кец Т.В. Абдул-Ахадов А.А. ва Богомолова Л.Р.
кун тартибидаги масала бўйича чиқишлар 7 минутгача; маълумотнома билан чиқишлар 5 минутгача; - 20 дақиқагача овозларни ҳисоблаш учун техник танаффус;
3. 1. 17 860 584 859,82 (ўн етти миллиард саккиз юз олтмиш миллион беш юз саксон тўрт минг саккиз юз эллик тўққиз сўм 82 тийин) сўмни дивиденд тўлашга йўналтирилсин.
2. 2025 йил 3 чораги якуни бўйича тақимланмаган фойдани хисобга олган холда бир дона оддий хужжатсиз акция учун 0,02099 сўм миқдорида дивиденд белгилансин.
3. Дивиденд Қимматли қоғозлар марказий депозатирийси орқали пул шаклида тўлансин.
4. Дивидендни тўлаш бошланиши муддати 2025 йил 18 ноябрь, дивидендни тўлаш тугатиш муддати 2026 йил 13 январь.
4. Номоддий актив - "ADSK II – Суғурта компанияси фаолиятини автоматизациялаш " дастурий таъминотини ўрнатилган тартибда бухгалтерия хисобидан чиқарилсин.
5. Ўрнатилган тартибда балансдан ташқари хисобдаги мол-мулкларни (рўйхати мазкур Баённомага 1-сонли Иловада) хисобдан чиқарилсин

Дата проведения общего собрания: 14.11.2025 г.
1. Об утверждении количественного и персонального состава счетной комиссии внеочередного общего собрания акционеров общества. 100 850 909 000 000
2. Об утверждении регламента проведения внеочередного общего собрания акционеров общества. 100 850 909 000 000
3. О выплате дивидендов. 100 850 909 000 000
4. О списании нематериального актива программного обеспечения по страховой деятельности 100 850 909 000 000
5. О списании имущества на за балансовом счёте. 100 850 909 000 000
3. 1. Направить на выплату дивидендов сумму в размере 17 860 584 859,82 сум (семнадцать миллиардов восемьсот шестьдесят миллионов пятьсот восемьдесят четыре тысячи восемьсот пятьдесят девять сум и 82 тийин).
2. Установить размер дивиденда по итогам 3 квартала 2025 года, с учетом нераспределенной прибыли, в размере 0,02099 сум на одну простую бездокументарную акцию.
3. Выплатить дивиденды в денежной форме через Центральный депозитарий ценных бумаг.
4. Срок начала выплаты дивидендов 18 ноября 2025 года, срок окончания выплаты дивидендов 13 января 2026 года.
4. Списать нематериальный актив – программное обеспечение "ADSK II – Автоматизация деятельности страховой компании" с бухгалтерского учета, в установленном порядке
5. Произвести списание имущества с за балансового счета (перечень в Приложении № 1 к настоящему Протоколу), в установленном порядке.