«Universal Sug’rta» АЖ акционерларининг 2016 йил 27 майдаги йиллик умумий йиғилишида қабул қилинган қарорлар ва овоз бериш натижалари
1. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишининг саноқ комиссиясининг аъзолари миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш 100 760 497 800 000 0 0 0 0
2. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишининг регламентини тасдиқлаш 100 760 497 800 000 0 0 0 0
3. Жамият кузатув кенгашининг 2015 йилда бажарилган ишлар буйича ҳисоботи 100 760 497 800 000 0 0 0 0
4. Жамият Бош директорининг 2015 йилда Жамият Бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи 100 760 497 800 000 0 0 0 0
5. 2016 йилдан 2017 йилгача бўлган ўрта муддатли жамиятнинг ривожланиш стратегиясини тасдиқлаш 100 760 497 800 000 0 0 0 0
6. Жамиятнинг 2016 йилдан 2020 йилгача бўлган узоқ муддатли ривожланиш стратегиясини тасдиқлаш 100 760 497 800 000 0 0 0 0
7. Жамиятнинг кузатув кенгашининг жамиятни ривожлантириш стратегиясига эришиш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисидаги ҳисоботи 100 760 497 800 000 0 0 0 0
8. Жамият Бош директорининг жамиятни ривожлантириш стратегиясига эришиш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисидаги ҳисоботи 100 760 497 800 000 0 0 0 0
9. Тафтиш комиссиясининг 2015 йил якунлари бўйича хулосасини эшитиш 100 760 497 800 000 0 0 0 0
10. 2015 йил якунлари бўйича учун Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисида аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш 100 760 497 800 000 0 0 0 0
11. 2015 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи, бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
12. Жамият фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
13. 2015 йилда Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
14. Жамият кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш. 0 0 0 0 0 0
15. Жамият кузатув кенгашининг раиси ва аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсациялар миқдорларини белгилаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
16. Жамият тафтиш комиссиясининг аъзоларини сайлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
17. Жамиятнинг тафтиш комиссияси аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг миқдорлари тасдиқлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
18. Жамиятнинг ташкилий тузулмасини тасдиқлаш. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
19. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси “Туронбанк” АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш тўғрисида. 100 398 388 800 000 0 0 0 0
20. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси ЛК «FERON LEASING» МЧЖ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш тўғрисида. 100 760 497 800 000,00 0 0 0 0
1. Саноқ комиссияси аъзолар сони 3 (уч) кишидан иборат қуйидаги таркибда тасдиқлансин: Арифходжаев М.Р. , Пучкова Л.Г., Матякубова З.К.
- кун тартибидаги масала бўйича чиқишлар 7 минутгача; маълумотнома билан чииқшлар 5 минутгача;
3. 2015 йилда бажарилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 1-илова).
4. Жамият Бош директорининг 2015 йилда Жамият бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 2-илова).
5. Жамиятнинг 2016 йилдан 2017 йилгача бўлган ўрта муддатли ривожланиш стратегиясини тасдиқлансин ушбу Баённоманинг 3-иловасига мувофиқ.
6. Жамиятнинг 2016 йилдан 2020 йилгача бўлган узоқ муддатли ривожланиш стратегиясини тасдиклансин ушбу Баённомага 4-иловага мувофик.
7. Ушбу масалани кўриб чиқмасдан қолдириш.
8. Ушбу масалани кўриб чиқмасдан қолдириш.
9. Тафтиш комиссиясининг 2015 йил якунлари бўйича ҳисоботини маълумотучун қабул қилинсин. (Мазкур Баённомага 5-илова).
10. «MARIKON-AUDIT» МЧЖнинг 2015 йил якунлари бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисидаги хулосаси маълумотучун қабул қилинсин. (Мазкур Баённомага 6-илова).
11. 2015 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи, бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин (Мазкур Баённомага 7-илова).
12. 2015 йил учун Жамият фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлаш (Мазкур Баённомага 8-илова).
13. Фойда йўқлиги сабабли уни тақсимланмасин.
14. Жамият Кузатув Кенгаши 2016 йил 03 июндан 1 йил муддатга қуйидаги миқдорий ва шахсий таркибда сайлансин: Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) Мирджураев Азиз Ринатович (Mirdjurayev Aziz Rinatovich)
15. Кузатув Кенгаши аъзолари учун ҳақ белгилансин: Кузатув Кенгаши раисига - Ўзбекистон Республикаси ҳудудида белгиланган энг кам иш ҳақининг уч баравари миқдорида хар ойда; Кузатув Кенгаши аъзолари – Ўзбекистон Республикаси ҳудудида белгиланган энг кам иш ҳақининг икки баравари миқдорида-ҳар ойда.
16. 2016 йил 03 июндан 1 йил муддатга Жамиятнинг тафтиш комиссияси қуйидаги таркибда сайлансин: Зуфарова Наргиза Тохировна; Сулейманходжаева Фируза Ахроловна; Джалалов Бекзод Тухтамурадович.
17. Тафтиш комиссияси аъзолари учун ҳақ белгилансин: Тафтиш комиссияси раисига - Ўзбекистон Республикаси ҳудудида белгиланган энг кам иш ҳақининг икки баравари миқдорида-ҳар ойда; тафтиш комиссияси аъзолари – Ўзбекистон Республикаси ҳудудида белгиланган энг кам иш ҳақининг бир баравари миқдорида-ҳар ойда.
18. Жамиятнинг ташкилий тузилмаси тасдиқлансин (мазкур Баённомага 9-илова).
19. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси “Туронбанк” АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимлар маъқуллансин.
20. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси ЛК «FERON LEASING» МЧЖ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимлар маъқуллансин.
Ф.И.Ш. иш жойи тегишли акциялар
1 Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) Бош бухгалтер «Orient Capital Management» МЧЖ 0 0 760 497 800 000
2 Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) Бош директор «Solo Trust» МЧЖ 0 0 760 497 800 000
3 Мирджураев Азиз Ринатович (Mirdjurayev Aziz Rinatovich) Директор ХК МЧЖ АТМ «Sanita Pharma» 0 0 760 497 800 000
4 Музаффаров Зафархужа Алишерович (Muzaffarov Zafarxuja Alisherovich) Контролер «ORIENT SECURITIES» МЧЖ 0 0 0
5 Ташев Азиз Тахирович (Tashev Aziz Taxirovich) Туронбанк АТБ Республика ваколатхонаси Ғазначилик ва қимматли қоғозлар департаменти директори 0 0 0

Итоги голосования на Годовом общем собрании акционеров общества АО «Universal Sug’urta» от 27.05.2016 г.
Акционерное общество «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о принятых решениях и итогах голосования на Годовом общем собрании акционеров общества состоявшегося 27.05.2016 г.
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии годового общего собрания акционеров общества. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
2. Утверждение регламента проведения годового общего собрания акционеров общества. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2015 году. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2015 году. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
5. Утверждение стратегии развития общества на среднесрочный период с 2016 г. по 2017 г. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
6. Утверждение стратегии развития общества на долгосрочный период с 2016 г. по 2020 г. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
7. Отчет Наблюдательного Совета Общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 760 497 800 000 0 0 0 0
8. Отчет Генерального директора о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 760 497 800 000 0 0 0 0
9. Отчет Ревизионной комиссии по итогам 2015 года 100 760 497 800 000 0 0 0 0
10. Заключение аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2015 года 100 760 497 800 000 0 0 0 0
11. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2015 год 100 760 497 800 000 0 0 0 0
12. Утверждение счета прибылей и убытков Общества 100 760 497 800 000 0 0 0 0
13. Распределение прибыли и убытков Общества за 2015 г. 100 760 497 800 000 0 0 0 0
14. Избрание членов Наблюдательного совета Общества 0 0 0 0 0 0
15. Установление размера вознаграждений и компенсаций Председателю и членам Наблюдательного Совета 100 760 497 800 000 0 0 0 0
16. Избрание Ревизионной комиссии Общества 100 760 497 800 000 0 0 0 0
17. Утверждение размера выплачиваемых членам ревизионной комиссии общества вознаграждений и компенсаций 100 760 497 800 000 0 0 0 0
18. Утверждение организационной структуры Общества 100 760 497 800 000 0 0 0 0
19. Об одобрении сделок с аффилированным лицом АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров 100 398 388 800 000 0 0 0 0
20. Об одобрении сделок с аффилированным лицом ЛК ООО «FERON LEASING», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров 100 760 497 800 000,00 0 0 0 0
1. Утвердить Счетную комиссию в количестве 3-х человек в следующем составе: Арифходжаев М.Р. , Пучкова Л.Г., Матякубова З.К.
- заявки на выступления по вопросу повестки дня подаются в устной форме через Секретаря Собрания;
3. Утвердить Отчет Наблюдательного совета Общества о проделанной работе в 2015 году. (Приложение №1 к настоящему протоколу).
4. Утвердить отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2015 году. (Приложение №2 к настоящему Протоколу).
5. Утвердить стратегию развития общества на среднесрочный период с 2016 г. по 2017 г., согласно Приложению №3 к настоящему Протоколу.
6. Утвердить стратегию развития общества на долгосрочный период с 2016 г. по 2020 г., согласно Приложению №4 к настоящему Протоколу.
7. Оставить данный вопрос без рассмотрения.
8. Оставить данный вопрос без рассмотрения.
9. Принять к сведению отчет Ревизионной комиссии по итогам 2015 года. (Приложение №5 к настоящему Протоколу).
10. Принять к сведению заключение ООО «MARIKON-AUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2015 года. (Приложение №6 к настоящему Протоколу).
11. Утвердить годовой отчет, бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества за 2015 год (Приложение №7 к настоящему Протоколу).
12. Утвердить счет прибылей и убытков Общества за 2015 год. (Приложение №8 к настоящему Протоколу).
13. Прибыль не распределять из-за ее отсутствия.
14. Избрать Наблюдательный совет Общества с 03 июня 2016 года сроком на 1 год в нижеследующем количественном и персональном составе: Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) Мирджураев Азиз Ринатович (Mirdjurayev Aziz Rinatovich
15. Установить вознаграждения членам Наблюдательного совета: Председателю Наблюдательного совета – в размере трех минимальных размеров заработной платы, установленной на территории РУз - ежемесячно; членам Наблюдательного совета – в размере двух минимальных размеров заработной платы, установленной на территории РУз – ежемесячно.
16. Избрать с 03 июня 2016 года сроком на один год Ревизионную комиссию Общества в следующем составе: Зуфарова Наргиза Тохировна; Сулейманходжаева Фируза Ахроловна; Джалалов Бекзод Тухтамурадович.
17. Установить вознаграждения членам Ревизионной комиссии: Председателю Ревизионной комиссии – в размере двух минимальных размеров заработной платы, установленной на территории РУз - ежемесячно; членам Ревизионной комиссии – в размере одного минимального размера заработной платы, установленной на территории РУз – ежемесячно.
18. Утвердить организационную структуру общества (Приложение №9 к настоящему Протоколу).
19. Одобрить сделки с аффилированным лицом Общества АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров.
20. Одобрить сделки с аффилированным лицом Общества ЛК ООО «FERON LEASING», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров.
1 Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) Главный бухгалтер ООО «Orient Capital Management» 0 0 760 497 800 000
2 Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) Генеральный директор ООО «Solo Trust» 0 0 760 497 800 000
3 Мирджураев Азиз Ринатович (Mirdjurayev Aziz Rinatovich) Директор ИП ООО АТМ «Sanita Pharma» 0 0 760 497 800 000
4 Музаффаров Зафархужа Алишерович (Muzaffarov Zafarxuja Alisherovich) Контролер ООО «ORIENT SECURITIES» 0 0 0
5 Ташев Азиз Тахирович (Tashev Aziz Taxirovich) Директор Департамента казначейства и ценных бумаг Республиканского аппарата АКБ «Туронбанк» 0 0 0