«Universal Sug’rta» АЖ акционерларининг 2019 йид 31 майдаги йиллик умумий йиғилишида қабул қилинган қарорлар ва овоз бериш натижалари
1. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишининг саноқ комиссиясининг аъзолари миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
2. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишининг регламентини тасдиқлаш 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
3. Жамият кузатув кенгашининг 2018 йилда бажарилган ишлар буйича ҳисоботи 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
4. Жамият Бош директорининг 2018 йилда Жамият Бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи 90,84 1 880 997 800 000 0 0 9,16 189 568 200 000
5. Жамиятнинг кузатув кенгашининг жамиятни ривожлантириш стратегиясига эришиш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисидаги ҳисоботи 90,84 1 880 997 800 000 0 0 9,16 189 568 200 000
6. Жамият Бош директорининг жамиятни ривожлантириш стратегиясига эришиш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисидаги ҳисоботи 90,84 1 880 997 800 000 0 0 9,16 189 568 200 000
7. Тафтиш комиссиясининг 2018 йил якунлари бўйича хулосасини эшитиш 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
8. 2018 йил якунлари бўйича учун Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисида аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
9. 2018 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи, бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
10. Жамиятнинг фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлаш 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
11. Жамиятнинг 2018 йилдаги молиявий-хўжалик фаолияти якунлари буйича фойда ва зарарлар тақсимлаш 82,51 1 708 457 000 000 17,49 362 109 000 000 0 0
13. Жамият кузатув кенгашининг раиси ва аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсациялар миқдорларини белгилаш 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
14.1. Янгаев Рамиль Камилович (Yangayev Ramil Kamilovich) 90,84 1 880 997 800 000 0 0 0 0
14.2. Зуфарова Наргиза Тохировна (Zufarova Nargiza Toxirovna) 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
14.3. Сулейманходжаева Фируза Ахроловна (Suleymanxodjayeva Firuza Axrolovna) 82,51 1 708 457 000 000 0 0 0 0
14.4. Ботиров Жамшид Ботирович (Botirov Jamshid Botirovich) 26,64 551 677 200 000 0 0 0 0
15. Жамиятнинг тафтиш комиссияси аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг миқдорлари тасдиқлаш 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
16. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «Туронбанк» АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш 88,90 1 518 888 800 000 0 0 11,10 189 568 200 000
17. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «FERON LEASING» МЧЖ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш 100 1 880 997 800 000 0 0 0 0
18. Бухгалтерия ҳисобининг халқаро ва миллий стандартларига мувофиқ Universal Sug'urta АЖ молиявий ҳисоботларини аудиторлик текширувидан ўтказиш, 2019 йил учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдорини тасдиқлаш тўғрисида 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
19. Талаб қилинмаган дивидендларни даромадга олиш тўғрисида. 73,36 1 518 888 800 000 0 0 26,64 551 677 200 000
3. 2018 йилда бажарилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 1-илова).
4. Жамият Бош директорининг 2018 йилда Жамият бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 2-илова).
7. Тафтиш комиссиясининг 2018 йил якунлари бўйича ҳисоботини маълумотучун қабул қилинсин. (Мазкур Баённомга 5-илова).
8. «MARIKON-AUDIT» МЧЖнинг 2018 йил якунлари бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисидаги хулосаси маълумотучун қабул қилинсин. (Мазкур Баённомага 6-илова).
9. 2018 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи, бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин (Мазкур Баённомага 7-илова).
10. 2018 йил учун Жамиятнинг фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлансин (Мазкур Баённомага 8-илова).
11. Жамиятнинг 2018 йилдаги соф фойдасининг 50 571 406,50 сўм (эллик миллион беш юз етмиш бир минг тўрт юз олти сўм ва 50 тийин) сўм миқдоридаги қисми Жамият захира фондига юборилсин. 2018 йил якуни бўйича соф фойдани тақсимланмаган ҳолда қолдирилсин, акциялар бўйича дивидендлар тўланмасин.
12. Жамият Кузатув Кенгаши 2019 йил 03 июндан 1 йил муддатга қуйидаги миқдорий ва шахсий таркибда сайлансин: Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) Атамухамедова Умида Файзуллаевна (Atamuxamedova Umida Fayzullayevna)
13. Кузатув Кенгаши аъзоларига:
Кузатув Кенгаши раисига – ҳар ойда 600 000 (олти юз минг) сўм миқдорида;
Кузатув Кенгаши аъзоларига ҳар ойда 400 000 (тўрт юз минг) сўм миқдорида ҳақ тўлаш белгилансин.
14. 2019 йил 03 июндан 1 йил муддатга Жамиятнинг тафтиш комиссияси қуйидаги таркибда сайлансин:
Янгаев Рамиль Камилович (Yangayev Ramil Kamilovich);
Зуфарова Наргиза Тохировна (Zufarova Nargiza Toxirovna);
Сулейманходжаева Фируза Ахроловна(Suleymanxodjayeva Firuza Axrolovna).
15. Тафтиш комиссияси аъзоларига:
тафтиш комиссияси раисига 400 000 (тўрт юз минг) сўм миқдорида ҳар ойда;
тафтиш комиссияси аъзоларига – ҳар ойда 200 000 (икки юз минг) сўм миқдорида ҳақ тўлаш белгилансин.
16. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «Туронбанк» АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллансин.
17. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «FERON LEASING» МЧЖ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллансин.
18. 2019 йил учун миллий ва халқаро стандартларга мувофиқ Жамиятнинг молиявий ҳисоботлари аудиторлик текширувидан ўтказилсин. 2019 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти текшируивни ўтказиш учун "МARIKON AUDIT" МЧЖ аудиторлик ташкилоти белгилансин. Бухгалтерия хисобининг миллий стандартларга мувофиқ, унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдори 12 000 000 (ўн икки миллион) сўм, халқаро стандартларга мувофиқ – 15 000 000 (ўн беш миллион) сўм миқдорида белгилансин. Жамият ижроия органига 2019 йил учун аудит текшируви ўтказиш учун «МARIKON AUDIT» МЧЖ билан шартнома тузиш топширилсин.

Итоги голосования по принятым на годовом общем собрании акционеров АО «Universal Sug’urta» решениям 31 мая 2019 г.
АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает об итогах голосования и решениях принятых на Годовом Общем собрании акционеров 31 мая 2019 г.
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии годового общего собрания акционеров общества. 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
2. Утверждение регламента проведения годового общего собрания акционеров общества. 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2018 году. 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2018 году 90,84 1 880 997 800 000 0 0 9,16 189 568 200 000
5. Отчет Наблюдательного Совета Общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 90,84 1 880 997 800 000 0 0 9,16 189 568 200 000
6. Отчет Генерального директора о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества. 90,84 1 880 997 800 000 0 0 9,16 189 568 200 000
7. Заслушивание заключения Ревизионной комиссии по итогам 2018 года. 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
8. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2018 года 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
9. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2018 год. 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
10. Утверждение счета прибылей и убытков Общества 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
11. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2018 года 82,51 1 708 457 000 000 17,49 362 109 000 000 0 0
12. Избрание членов Наблюдательного совета Общества (указано ниже) - - - - - -
13. Установление размера вознаграждений и компенсаций Председателю и членам Наблюдательного Совета 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
14.1. Янгаев Рамиль Камилович (Yangayev Ramil Kamilovich) 90,84 1 880 997 800 000 0 0 0 0
14.2. Зуфарова Наргиза Тохировна (Zufarova Nargiza Toxirovna) 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
14.3. Сулейманходжаева Фируза Ахроловна (Suleymanxodjayeva Firuza Axrolovna) 82,51 1 708 457 000 000 0 0 0 0
14.4. Ботиров Жамшид Ботирович (Botirov Jamshid Botirovich) 26,64 551 677 200 000 0 0 0 0
15. Утверждение размера выплачиваемых членам ревизионной комиссии общества вознаграждений и компенсаций 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
16. Об одобрении сделок с аффилированным лицом АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров 88,90 1 518 888 800 000 0 0 11,10 189 568 200 000
17. Об одобрении сделок с аффилированным лицом ЛК ООО «FERON LEASING», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров 100 1 880 997 800 000 0 0 0 0
18. О проведении аудиторской проверки финансовой отчетности АО «Universal Sug’urta», составленной по национальным и международным стандартам бухгалтерского учета, утверждение аудиторской организации на 2019 год и предельного размера оплаты её услуг 100 2 070 566 000 000 0 0 0 0
19. О списании в доход невостребованных дивидендов. 73,36 1 518 888 800 000 0 0 26,64 551 677 200 000
3. Утвердить Отчет Наблюдательного совета Общества о проделанной работе в 2018 году. (Приложение №1 к настоящему протоколу).
4. Утвердить отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2018 году. (Приложение №2 к настоящему Протоколу).
7. Принять к сведению отчет Ревизионной комиссии по итогам 2018 года. (Приложение №5 к настоящему Протоколу).
8. Принять к сведению заключение ООО «MARIKON-AUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2018 года. (Приложение №6 к настоящему Протоколу).
9. Утвердить годовой отчет, бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества за 2018 год (Приложение №7 к настоящему Протоколу).
10. Утвердить счет прибылей и убытков Общества за 2018 год. (Приложение №8 к настоящему Протоколу).
11. Направить в резервный фонд 50 571 406,50 сум (Пятьдесят миллионов пятьсот семьдесят одна тысяча четыреста шесть сум и 50 тийин) сум от чистой прибыли 2018 года.
Чистую прибыль по итогам 2018 года оставить нераспределенной, дивиденды по акциям не выплачивать.
12. Избрать Наблюдательный совет Общества с 03 июня 2019 года сроком на 1 год в нижеследующем количественном и персональном составе:
членам Наблюдательного совета в размере 400 000 (Четыреста тысяч) сум ежемесячно.
14. Избрать с 03 июня 2019 года сроком на один год Ревизионную комиссию Общества в следующем составе:
Янгаев Рамиль Камилович (Yangayev Ramil Kamilovich);
Зуфарова Наргиза Тохировна (Zufarova Nargiza Toxirovna);
Сулейманходжаева Фируза Ахроловна(Suleymanxodjayeva Firuza Axrolovna).
Председателю Ревизионной комиссии – в размере 400 000 (Четыреста тысяч) сум - ежемесячно;
членам Ревизионной комиссии – в размере 200 000 (Двести тысяч) сум ежемесячно.
18. Провести аудиторскую проверку финансовой отчетности Общества по национальным и международным стандартам за 2019 г.
Определить аудиторскую организацию ООО «MARIKON AUDIT» для проведения проверки финансово-хозяйственной деятельности Общества за 2019 год, по Национальным стандартам бухгалтерского учета, с предельным размером оплаты её услуг в сумме 12 000 000 (Двенадцать миллионов) сум и по международным стандартам в сумме 15 000 000 (Пятнадцать миллионов) сум.
Исполнительному органу Общества поручить заключить с ООО «MARIKON AUDIT» договор на проведение аудиторской проверки за 2019 год.