«Universal Sug’rta» АЖ акционерларининг 2020 йил 19 июндаги йиллик умумий йиғилишида қабул қилинган қарорлар ва овоз бериш натижалари
1. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишининг саноқ комиссиясининг миқдорий ва шахсий таркибини тасдиқлаш 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
2. Акциядорлар йиллик умумий йиғилишининг регламентини тасдиқлаш 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
3. Жамият кузатув кенгашининг 2019 йилда бажарилган ишлар буйича ҳисоботи 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
4. Жамият Бош директорининг 2019 йилда Жамият Бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
5. Жамиятнинг кузатув кенгашининг жамиятни ривожлантириш стратегиясига эришиш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисидаги ҳисоботи 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
6. Жамият Бош директорининг жамиятни ривожлантириш стратегиясига эришиш бўйича амалга оширилаётган чора-тадбирлар тўғрисидаги ҳисоботи 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
7. Тафтиш комиссиясининг 2019 йил якунлари бўйича хулосасини эшитиш 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
8. 2019 йил якунлари бўйича учун Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисида аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
9. 2019 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи, бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
10. Жамият фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлаш. 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
11. 2019 йилда Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти якунлари бўйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш. 62,8 929 088 800 000 37,2 551 677 200 000 0 0
12.1. Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) 31,37 1 393 633 200 000 0 0 0 0
12.2. Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) 31,37 1 393 633 200 000 0 0 0 0
12.3. Камилов Миррахим Мухсидович (Kamilov Mirraxim Muxsidovich) 0 0 0 0 0 0
12.4. Джалалов Бекзод Тухтамурадович (Djalalov Bekzod Tuxtamuradovich) 0 0 0 0 0 0
12.5. Атамухамедова Умида Файзуллаевна (Atamuxamedova Umida Fayzullayevna) 37,26 1 655 031 600 000 0 0 0 0
13. Жамият кузатув кенгашининг раиси ва аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсациялар миқдорларини белгилаш 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
14.1. Янгаев Рамиль Камилович (Yangayev Ramil Kamilovich) 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
14.2. Зуфарова Наргиза Тохировна (Zufarova Nargiza Toxirovna) 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
14.3. Сулейманходжаева Фируза Ахроловна (Suleymanxodjayeva Firuza Axrolovna) 62,8 929 088 800 000 0 0 0 0
14.4. Ботиров Жамшид Ботирович (Botirov Jamshid Botirovich) 37,2 551 677 200 000 0 0 0 0
15. Жамиятнинг тафтиш комиссияси аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг миқдорлари тасдиқлаш 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
16. Кейинги акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар Жамиятнинг аффилланган шахси «Туронбанк» АТБ билан жамиятнинг оддий хўжалик юритиш асносида содир этилиши мумкин бўлган битимларни маъқуллаш тўғрисида. 100 1 118 657 000 000 0 0 0 0
17. Бухгалтерия ҳисобининг халқаро ва миллий стандартларига мувофиқ Universal Sug'urta АЖ молиявий ҳисоботларини аудиторлик текширувидан ўтказиш, 2020 йил учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдорини тасдиқлаш тўғрисида 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
18. Жамият эълон қилинган акциялар сонини камайтириш тўғрисида. 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
19. Жамият уставини янги таҳрирда тасдиқлаш. 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
20. Дебитор қарздорликни ҳисобдан чиқаришни маъқуллаш. 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
3. 2019 йилда бажарилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 1-илова).
4. Жамият Бош директорининг 2019 йилда Жамият бизнес-режасининг ижроси натижалари тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 2-илова).
7. Тафтиш комиссиясининг 2019 йил якунлари бўйича ҳисоботини маълумотучун қабул қилинсин. (Мазкур Баённомага 5-илова).
8. «MARIKON-AUDIT» МЧЖнинг 2019 йил якунлари бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари тўғрисидаги хулосаси маълумотучун қабул қилинсин. (Мазкур Баённомага 6-илова).
9. 2019 йил учун Жамиятнинг йиллик ҳисоботи, бухгалтерлик баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботи тасдиқлансин (Мазкур Баённомага 7-илова).
10. 2019 йил учун Жамият фойда ва зарарлар ҳисобварағини тасдиқлаш (Мазкур Баённомага 8-илова).
11. Жамиятнинг 2019 йилдаги соф фойдасининг 187 238 316 (бир юз саксон етти миллион икки юз ўттиз саккиз минг уч юз ўн олти) сўм миқдоридаги қисми Жамият захира фондига юборилсин. 2019 йил якуни бўйича соф фойдани тақсимланмаган ҳолда қолдирилсин, акциялар бўйича дивидендлар тўланмасин.
12. Жамият Кузатув Кенгаши 2020 йил 19 июндан 1 йил муддатга ёки кейинги Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар, агар кейинроқ ўтказилса, қуйидаги миқдорий ва шахсий таркибда сайлансин: Ирчаева Шаропат Мухсидовна, (Irchayeva Sharopat Muxsidovna), Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna), Атамухамедова Умида Файзуллаевна (Atamuxamedova Umida Fayzullayevna)
14. 2020 йил 19 июндан 1 йил муддатга ёки кейинги Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишига қадар, агар кейинроқ ўтказилса, Жамиятнинг тафтиш комиссияси қуйидаги таркибда сайлансин: Янгаев Рамиль Камилович (Yangayev Ramil Kamilovich); Зуфарова Наргиза Тохировна (Zufarova Nargiza Toxirovna); Сулейманходжаева Фируза Ахроловна (Suleymanxodjayeva Firuza Axrolovna).
15. Тафтиш комиссияси аъзоларига:
тафтиш комиссияси раисига 446000 (тўрт юз қирқ олти минг) сўм миқдорида ҳар ойда;
тафтиш комиссияси аъзоларига – ҳар ойда 223000 (икки юз йигирма уч минг) сўм миқдорида ҳақ тўлаш белгилансин.
17. 2021 йил учун миллий ва халқаро стандартларга мувофиқ Жамиятнинг молиявий ҳисоботлари аудиторлик текширувидан ўтказилсин. 2020 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти текшируивни ўтказиш учун "МARIKON AUDIT" МЧЖ аудиторлик ташкилотини белгилансин. Бухгалтерия хисобининг миллий стандартларга мувофиқ, унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдори 14 000 000 (ўн тўрт миллион) сўм, халқаро стандартларга мувофиқ – 17 000 000 (ўн етти миллион) сўм миқдорида белгилансин. Жамият ижроия органига 2020 йил учун аудит текшируви ўтказиш учун «МARIKON AUDIT» МЧЖ билан шартнома тузиш топширилсин.
18. Жамиятнинг эълон қилинган акциялар сонини 4 180 000 000 000 (Тўрт триллион бир юз саксон миллиард) донадан 3 750 000 000 000 (Уч триллион етти юз эллик миллиард) донага камайтирилсин ва Жамият уставига тегишли ўзгартиш киритилсин
19. Жамият уставини янги таҳрирда тасдиқлансин. (Мазкур Баённомага 9-илова). Жамият Бош директори Махкамов Н.С.га Жамият уставини янги таҳрирда давлат рўёхатидан ўтказиш топширилсин.
20. «Universal Sug’urta» АЖнинг 697 945 860,51 сўм миқдоридаги дебитор қарздорлиги ҳисобдан чиқарилсин.
1. Ма Елена Семеновна Кузатув Кенгаши аъзоси ҳақ 4 836 651,01 03.06.2019-02.06.2020 10.06.2019 йилдаги 1 сонли ЙАУЙ баённомаси
2. Ирчаева Шаропат Мухсидовна Кузатув Кенгаши аъзоси ҳақ 7 254 976,50 03.06.2019-02.06.2020 10.06.2019 йилдаги 1 сонли ЙАУЙ баённомаси
3. Атамухамедова Умида Файзуллаевна Кузатув Кенгаши аъзоси ҳақ 4 815 311,01 03.06.2019-02.06.2020 10.06.2019 йилдаги 1 сонли ЙАУЙ баённомаси
4. Янгаев Рамиль Камилович Тафтиш комиссияси аъзоси ҳақ 4 836 651,01 03.06.2019-02.06.2020 10.06.2019 йилдаги 1 сонли ЙАУЙ баённомаси
5. Зуфарова Наргиза Тохировна Тафтиш комиссияси аъзоси ҳақ 2 418 325,50 03.06.2019-02.06.2020 10.06.2019 йилдаги 1 сонли ЙАУЙ баённомаси

Решения принятые на годовом общем собрании акционеров АО «Universal Sug’urta» 19 июня 2020 г.
АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает об итогах голосования и решениях принятых на Годовом Общем собрании акционеров 19 июня 2020 г.
1. Утверждение количественного и персонального состава счетной комиссии годового общего собрания акционеров общества. 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
2. Утверждение регламента проведения годового общего собрания акционеров общества 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2019 году 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2019 году 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
5. Отчет Наблюдательного Совета Общества о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
6. Отчет Генерального директора о принимаемых мерах по достижению стратегии развития общества 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
7. Заслушивание заключения Ревизионной комиссии по итогам 2019 года 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
8. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2019 года 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
9. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2019 год 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
10. Утверждение счета прибылей и убытков Общества 100 1 480 766 000 000 000 0 0 0 0
11. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2019 года 62,8 929 088 800 000 37,2 551 677 200 000 0 0
12. Избрание членов Наблюдательного совета Общества - - - - - -
12.1. Ирчаева Шаропат Мухсидовна (Irchayeva Sharopat Muxsidovna) 31,37 1 393 633 200 000 0 0 0 0
12.2. Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna) 31,37 1 393 633 200 000 0 0 0 0
12.3. Камилов Миррахим Мухсидович (Kamilov Mirraxim Muxsidovich) 0 0 0 0 0 0
12.4. Джалалов Бекзод Тухтамурадович (Djalalov Bekzod Tuxtamuradovich) 0 0 0 0 0 0
12.5. Атамухамедова Умида Файзуллаевна (Atamuxamedova Umida Fayzullayevna) 37,26 1 655 031 600 000 0 0 0 0
13. Установление размера вознаграждений и компенсаций Председателю и членам Наблюдательного Совета 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
14.1. Янгаев Рамиль Камилович (Yangayev Ramil Kamilovich) 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
14.2. Зуфарова Наргиза Тохировна (Zufarova Nargiza Toxirovna) 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
14.3. Сулейманходжаева Фируза Ахроловна (Suleymanxodjayeva Firuza Axrolovna) 62,8 929 088 800 000 0 0 0 0
14.4. Ботиров Жамшид Ботирович (Botirov Jamshid Botirovich) 37,2 551 677 200 000 0 0 0 0
15. Утверждение размера выплачиваемых членам ревизионной комиссии общества вознаграждений и компенсаций 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
16. Об одобрении сделок с аффилированным лицом АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров 100 1 118 657 000 000 0 0 0 0
17. О проведении аудиторской проверки финансовой отчетности АО «Universal Sug’urta», составленной по национальным и международным стандартам бухгалтерского учета, утверждение аудиторской организации на 2020 год и предельного размера оплаты её услуг. 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
18. Об уменьшении количества объявленных акций Об утверждении Устава Общества в новой редакции 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
19. Об утверждении Устава Общества в новой редакции 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
20. Об одобрении списания дебиторской задолженности 100 1 480 766 000 000 0 0 0 0
3. Утвердить Отчет Наблюдательного совета Общества о проделанной работе в 2019 году. (Приложение №1 к настоящему протоколу).
4. Утвердить отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2019 году. (Приложение №2 к настоящему Протоколу).
7. Принять к сведению отчет Ревизионной комиссии по итогам 2019 года. (Приложение №5 к настоящему Протоколу).
8. Принять к сведению заключение ООО «MARIKON-AUDIT» о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2019 года. (Приложение №6 к настоящему Протоколу).
9. Утвердить годовой отчет, бухгалтерский баланс и отчет о финансовых результатах Общества за 2019 год (Приложение №7 к настоящему Протоколу).
10. Утвердить счет прибылей и убытков Общества за 2019 год. (Приложение №8 к настоящему Протоколу).
11. Направить в резервный фонд 187 238 316 (Сто восемьдесят семь миллионов двести тридцать восемь тысяч триста шестнадцать) сум от чистой прибыли 2019 года.
Чистую прибыль по итогам 2019 года оставить нераспределенной, дивиденды по акциям не выплачивать.
12. Избрать Наблюдательный совет Общества с 19 июня 2020 года сроком на 1 год либо до следующего годового общего собрания акционеров в нижеследующем количественном и персональном составе:
Ирчаева Шаропат Мухсидовна, (Irchayeva Sharopat Muxsidovna),
Ма Елена Семеновна (Ma Yelena Semenovna),
13. Установить вознаграждения членам Наблюдательного совета: Председателю Наблюдательного совета – в размере 600 000 (Шестьсот тысяч) сум ежемесячно; членам Наблюдательного совета в размере 400 000 (Четыреста тысяч) сум ежемесячно.
14. Избрать с 19 июня 2020 года сроком на один год либо до следующего годового общего собрания акционеров Ревизионную комиссию Общества в следующем составе: Янгаев Рамиль Камилович (Yangayev Ramil Kamilovich); Зуфарова Наргиза Тохировна (Zufarova Nargiza Toxirovna); Сулейманходжаева Фируза Ахроловна (Suleymanxodjayeva Firuza Axrolovna).
15. Установить вознаграждения членам Ревизионной комиссии: Председателю Ревизионной комиссии – в размере 446 000 (Четыреста сорок шесть тысяч) сум - ежемесячно; членам Ревизионной комиссии – в размере 223 000 (Двести двадцать три тысячи) сум ежемесячно.
16. Одобрить сделки с аффилированным лицом Общества АК «Туронбанк», которые могут быть совершены в будущем в процессе осуществления обществом его текущей хозяйственной деятельности на период до следующего годового общего собрания акционеров.
17. Провести аудиторскую проверку финансовой отчетности Общества по национальным и международным стандартам за 2020 г. Определить аудиторскую организацию ООО «MARIKON AUDIT» для проведения проверки финансово-хозяйственной деятельности Общества за 2020 год, по Национальным стандартам бухгалтерского учета, с предельным размером оплаты её услуг в сумме 14 000 000 (Четырнадцать миллионов) сум и по международным стандартам в сумме 17 000 000 (Семнадцать миллионов) сум. Исполнительному органу Общества поручить заключить с ООО «MARIKON AUDIT» договор на проведение аудиторской проверки за 2020 год.
18. Сократить количество объявленных акций Общества с 4 180 000 000 000 (Четыре триллиона сто восемьдесят миллиардов) штук до 3 750 000 000 000 (Три триллиона семьсот пятьдесят миллиардов) штук и внести соответствующие изменения в Устав Общества
19. Утвердить Устав Общества в новой редакции (Приложение №9 к настоящему протоколу). Генеральному директору Общества Махкамову Н.С. поручить осуществить государственную регистрацию устава АО «Universal Sug’urta» в новой редакции.
20. Одобрить списание АО «Universal Sug’urta» дебиторской задолженности в размере 697 945 860,51 сум.
1. Ма Елена Семеновна Член Наблюдательного совета вознаграждение 4 836 651,01 03.06.2019-02.06.2020 г. Протокол ГОСА №1 от 10.06.2019 г.
2. Ирчаева Шаропат Мухсидовна Член Наблюдательного совета вознаграждение 7 254 976,50 03.06.2019-02.06.2020 г. Протокол ГОСА №1 от 10.06.2019 г.
3. Атамухамедова Умида Файзуллаевна Член Наблюдательного совета вознаграждение 4 815 311,01 03.06.2019-02.06.2020 г. Протокол ГОСА №1 от 10.06.2019 г.
4. Янгаев Рамиль Камилович Член Ревизионной комиссии вознаграждение 4 836 651,01 03.06.2019-02.06.2020 г. Протокол ГОСА №1 от 10.06.2019 г.
5. Зуфарова Наргиза Тохировна Член Ревизионной комиссии вознаграждение 2 418 325,50 03.06.2019-02.06.2020 г. Протокол ГОСА №1 от 10.06.2019 г.