2021 йил 4 июн куни «Universal Sug'urta» Акциядорлик жамияти акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш тўғрисида ахборот
«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти , жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2021 йил 4 июнь куни соат 16-00да Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уйда жойлашган манзилда акциядорларнинг йиллик умумий йиғилиши бўлиб ўтиши тўғрисида хабар қилади. Йиғилишнинг кун тартибидаги масалалар қуйидагилардан иборат:
3. 2020 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи.
4. 2020 йилда Жамият бизнес-режасини бажариш натижалари бўйича Жамият бош директорининг ҳисоботи.
7. 2020 йил якуни бўйича Тафтиш комиссиясининг хулосасини эшитиш .
8. 2020 йил якуни бўйича молиявий ҳисоботларни текшириш натижаси юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
9. 2020 йил учун йиллик ҳисобот, бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботни тасдиқлаш.
10. 2020 йил учун Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти якунлари бўйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш.
11.Жамият Кузатув кенгаши аъзоларини сайлаш.
12. Жамият Кузатув кенгаши Раиси ва аъзоларига ҳақ ва компенсациялар миқдорини белгилаш.
13. Жамият Тафтиш комиссиясини сайлаш.
14. Жамият Тафтиш комиссиясининг аъзоларига тўланадиган ҳақ ва компенсациялар миқдорини тасдиқлаш.
15. Бухгалтерия ҳисобининг халқаро стандартларига мувофиқ Universal Sug'urta АЖ молиявий ҳисоботларини аудиторлик текширувидан ўтказиш, 2021 йил учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдорини тасдиқлаш тўғрисида.
16. Жамият ижроия органига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг энг кўп миқдорларини белгилаш тўғрисида.
Умумий йиғилишини ўтказиш тўғрисида хабар бериш учун – 2021 йил 10 май;
Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишида иштирок этиш ҳуқуқига эга акциядорларнинг реестрини тузиш санаси: 2021 йил 31 май.

АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о проведении Годового общего собрания акционеров 04 июня 2021 года в 16-00 часов по адресу: г. Ташкент, улица Буюк Ипак Йули 218-220 с нижеследующей повесткой дня:
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2020 году.
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2020 году.
7. Заслушивание заключения Ревизионной комиссии по итогам 2020 года.
8. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2020 года.
9. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2020 год.
10. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2020 года.
11. Избрание членов Наблюдательного совета Общества.
12. Установление размера вознаграждений и компенсаций Председателю и членам Наблюдательного Совета.
13. Избрание Ревизионной комиссии Общества.
14. Утверждение размера выплачиваемых членам ревизионной комиссии общества вознаграждений и компенсаций.
15. О проведении аудиторской проверки финансовой отчетности АО «Universal Sug’urta» по международным стандартам бухгалтерского учета, утверждение аудиторской организации на 2021 год и предельного размера оплаты её услуг.
16. Об установлении предельных размеров выплачиваемых исполнительному органу общества вознаграждений и компенсаций.