«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти , жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2016 йил 9 декабрь куни соат 12-00да Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уйда жойлашган манзилда акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилиши бўлиб ўтиши тўғрисида хабар қилади. Йиғилишнинг кун тартибидаги масалалар қуйидагилардан иборат:
1. Саноқ комиссиясининг таркибини тасдиқлаш.
3. Эълон қилинган акциялар миқдорини камайтириш.
4. Жамият уставига ўзгартишлар киритиш.
5. Жамият ижроия органига тўланадиган ҳақ ва компенсацияларнинг миқдори чегарасини белгилаш.
6. «Акциядорларнинг умумий йиғилиши тўғрисида» ги Низомга киритиладиган ўзгартишларни тасдиқлаш.
7. «Кузатув кенгаши тўғрисида»ги Низомга киритиладиган ўзгартишларни тасдиқлаш.
8. «Ижроия орган тўғрисида»ги Низомга киритиладиган ўзгартишларни тасдиқлаш.
Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишида иштирок этиш ҳуқуқига эга акциядорларнинг реестрини тузиш санаси: 2016 йил 4 декабрь. Акциядорларнинг навбатдан ташқари умумий йиғилишини ўтказишга тайёргарлик кўрилаётганда акциядорларга ва давлат вакилига тақдим этиладиган ахборот (материаллар) рўйхати билан қуйидаги манзилда танишингиз мумкин: Тошкент шахар, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уй.

АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о проведении Внеочередного Общего собрания акционеров 09 декабря 2016 года в 12-00 часов по адресу: г. Ташкент, улица Буюк Ипак Йули 218-220 с нижеследующей повесткой дня:
1. Об утверждении состава Счетной комиссии.
2. Определение порядка проведения внеочередного общего собрания акционеров Общества.
3. Об уменьшении количества объявленных акций.
4. О внесении изменений в Устав Общества.
5. Об установлении предельных размеров выплачиваемых исполнительному органу общества вознаграждений и компенсаций.
6. Об утверждении изменений в «Положение об общем собрании акционеров».
7. Об утверждении изменений в «Положение о Наблюдательном совете».
8. Об утверждении изменений в «Положение об исполнительном органе».
Дата составления реестра акционеров, имеющих право на участие на внеочередном общем собрании акционеров: 04 декабря 2016 года. Ознакомиться с материалами, подлежащими предоставлению акционерам и представителю государства при подготовке к проведению внеочередного общего собрания акционеров, можно по следующему адресу: город Ташкент, ул. Буюк Ипак Йули 218-220.