Мазкур билан "Universal Sug'urta" AJ 2025 йил 13 июнь куни Умумий акциядорлар йиғилиши томонидан қабул қилинган қарор асосида «Universal Sug’urta» AJ нинг устав фондини жамият томонидан жойлаштирилган акцияларнинг бир қисмини сотиб олиш ва уларнинг умумий сонини камайтириш орқали камайтириш тўғрисидаги қарорини маълум қилади ва "Universal Sug'urta" AJ акциядорларига қуйидаги шартлар асосида уларга тегишли бўлган акцияларни сотишни таклиф этади:
"Universal Sug'urta" AJ акцияларини Жамият томонидан сотиб олиш «Тошкент» АЖ РФБ нинг «Биржа рўйхатига киритилмаган қимматли қоғозлар билан савдо ташкил этиш қоидалари»га мувофиқ шартномалар тузиш орқали амалга оширилади.
• Сотиб олинадиган акциялар тури: оддий эгасининг номи ёзилган ҳужжатсиз акциялар;
• Сотиб олинадиган акциялар сони: 1 097 979 800 000 (бир триллион тўқсон етти миллиард тўққиз юз етмиш тўққиз миллион саккиз юз минг) дона;
• Бир дона акцияни сотиб олиш нархи: 0,05 сўм (баҳоловчи ташкилот – “MASTER EXPERT” МЧЖ ҳисоботига мувофиқ бозор нархи);
• Ҳисоб-китоб шакли ва тартиби: акциядорларнинг банк ҳисоб рақамларига пул маблағларини ўтказиш орқали нақд пулсиз ҳисоб-китоб;
• Ҳисоб-китоб муддати: шартнома тузилган санадан бошлаб T+2 (икки банк куни) тизими бўйича;
• Акцияларни сотиб олиш муддати: ушбу қарор қабул қилинган санадан бошлаб 30 (ўттиз) календар куни мобайнида.
Акцияларни юқорида кўрсатилган шартлар асосида сотиш бўйича аризалар қуйидаги манзил бўйича қабул қилинади: Тошкент шаҳри, Буюк Ипак Йўли кўчаси, 218–220, иш кунлари соат 10:00 дан 17:00 гача.

Уведомление акционеров о приобретении акций Обществом
Уважаемые акционеры!Настоящим АО "Universal Sug'urta" уведомляет вас о принятом Общим собранием акционеров 13 июня 2025 года решении об уменьшении уставного фонда АО «Universal Sug’urta» путем приобретения части размещенных акций Общества и сокращении их общего количества и предлагает акционерам АО "Universal Sug'urta" продать принадлежащие им акции на следующих условиях:
Приобретение акций АО "Universal Sug'urta" Обществом будет осуществляться путём заключения сделок в соответствии с «Правилами организации торгов с ценными бумагами, не включёнными в биржевой листинг» АО РФБ «Тошкент».
Тип приобретаемых акций: простые именные бездокументарные акции;
Количество приобретаемых акций: 1 097 979 800 000 (один триллион девяносто семь миллиардов девятьсот семьдесят девять миллионов восемьсот тысяч) штук;
Цена приобретения одной акции: 0,05 сум (рыночная цена, согласно отчёту оценочной организации ООО «MASTER EXPERT»;
Форма и порядок расчётов: безналичный расчёт путём перечисления денежных средств на банковские счета акционеров;
Сроки расчётов: по системе T+2 (два банковских дня) с даты заключения сделки;
Срок приобретения акций: в течение 30 (тридцати) календарных дней с даты принятия настоящего решения.
Заявки на продажу акций на указанных условиях можно подать по адресу: г. Ташкент, ул. Буюк Ипак Йули, 218–220, в рабочие дни с 10:00 до 17:00.