«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти , жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2015 йил 20 февраль куни соат 10-00да Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уйда жойлашган манзилда акциядорларнинг йиллик умумий йиғилиши бўлиб ўтиши тўғрисида хабар қилади. Йиғилишнинг кун тартибидаги масалалар қуйидагилардан иборат:
1. Саноқ комиссиясининг таркибини тасдиқлаш.
3. «Universal Sug’urta» АЖга тегишли умумий қиймати 1 132 332 600 (Бир миллиард бир юз ўттиз икки миллион уч юз ўттиз икки минг олти юз) сўм бўлган 666 078 дона акцияларни, шундан 300 578 дона оддий акция, 365 500 дона имтиёзли акцияларни Ўзбекистон Республикаси Хусусийлаштириш, монополиядан чиқариш ва рақобатни ривожлантириш давлат қўмитаси шахсида давлат фойдасига беғараз ўтказиш тўғрисида.
4. «Premium Assistance» МЧЖ иштирокчилари умумий йиғилишида ушбу масала кўриб чиқилган тақдирда, унинг устав фондида Жамият 28,08 фоиз улушга эга «Premium Assistance» МЧЖга тегишли «Туронбанк» АТБнинг барча акцияларини давлат фойдасига беғараз ўтказишга розилик бериш.
5. «FERON LEASING» МЧЖ ЛК иштирокчилари умумий йиғилишида ушбу масала кўриб чиқилган тақдирда, унинг устав фондида Жамият 7,68 фоиз улушга эга «FERON LEASING» МЧЖ ЛКга тегишли «Туронбанк» АТБнинг барча акцияларини давлат фойдасига беғараз ўтказишга розилик бериш.
Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишида иштирок этиш ҳуқуқига эга акциядорларнинг реестрини тузиш санаси: 2015 йил 16 февраль.

АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о проведении Внеочередного Общего собрания акционеров 20 февраля 2015 года в 10-00 часов по адресу: г. Ташкент, улица Буюк Ипак Йули 218-220 с нижеследующей повесткой дня:
1. Об утверждении состава Счетной комиссии.
2. Определение порядка проведения внеочередного общего собрания акционеров Общества.
3. О безвозмездной передаче принадлежащих АО «Universal Sug’urta» пакета акций АК «Туронбанк» в количестве 666 078 акций, из них простых акций - 300 578 штук и привилегированных акций– 365 500 штук на общую сумму 1 132 332 600 (Один миллиард сто тридцать два миллиона триста тридцать две тысячи шестьсот) сум в пользу государства, в лице Государственного комитета Республики Узбекистан по приватизации, демонополизации и развитию конкуренции Республики Узбекистан.
4. О согласии на безвозмездную передачу всего пакета акций АК «Туронбанк» в пользу государства, принадлежащих ООО «Premium Assistance», в котором Общество владеет 28,08 % доли, в случае рассмотрения данного вопроса на собрании участников ООО «Premium Assistance».
5. О согласии на безвозмездную передачу всего пакета акций АК «Туронбанк» в пользу государства, принадлежащих ЛК ООО «FERON LEASING», в котором Общество владеет 7,68 % доли, в случае рассмотрения данного вопроса на собрании участников ЛК ООО «FERON LEASING».
Дата составления реестра акционеров, имеющих право на участие во внеочередном общем собрании акционеров: 16 февраля 2015 года.
Ознакомиться с материалами, подлежащими предоставлению акционерам и представителю государства при подготовке к проведению внеочередного общего собрания акционеров, можно по следующему адресу: город Ташкент, ул. Буюк Ипак Йули 218-220.