«Universal Sug’urta» АЖ 2022 йил 11 апрель куни Ўзбекистон Республикаси Молия Вазирлиги томонидан ҳар бирининг номинал қиймати 0,01 сўм, чиқаришнинг умумий қиймати 10 000 000 000 сўм бўлган 1 000 000 000 000 дона оддий эгаси ёзилган хужжатсиз акцияларни P0811-14 –сонли Universal Sug’urta» АЖ қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарори рўйхатга олингани тўғрисида хабар беради.
Қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарорга мувофиқ, «Universal Sug’urta» АЖ акциядорлари – оддий акциялар эгалари ўзларига тегишли оддий акциялар сонига мутаносиб равишда мазкур чиқарилишдаги оддий акцияларни сотиб олиш бўйича имтиёзли ҳуқуққа эгадирлар.
2022 йил 18 март холатига шаклллантирилган акциядорлари реестрида қайд этилган «Universal Sug’urta» АЖ акциядорлари – оддий акциялар эгалари қўшимча чиқарилишдаги акцияларини сотиб олиш бўйича имтиёзли ҳуқуққа эгадирлар. Имтиёзли ҳуқуқнинг амал қилиш муддати ушбу билдириш эълон қилинган пайтдан эътиборан ўн кун.
«Universal Sug’urta» АЖ Кузатув кенгашининг 2022 йил 11 апрелдаги қарорига мувофиқ хар бир акция учун жойлаштириш нархи 0,01 сўм миқдорида белгиланди.
2022 йил 11 апрелда Ўзбекистон Республикаси Молия Вазирлиги томонидан рўйхатга олинган P0811-14 –сонли қўшимча акцияларни чиқариш тўғрисидаги қарори матни билан «Universal Sug’urta» АЖнинг нинг Ўзбекистон Республикаси Тошкент ш. Буюк Ипак Йули 218-220 уйда (электрон почта info@uns.uz ) жойлашган бош офисида танишишингиз мумкин.
Сизни қизиқтирган барча саволлар билан «Universal Sug’urta» АЖнинг бош офисига мурожаат қилишингиз мумкин. Телефон: 71 266-90-16, факс: 71 266-90-17

АО «Universal Sug’urta» уведомляет Вас о том, что «11» апреля 2022 года, Министерством Финансов Республики Узбекистан зарегистрировано Решение о дополнительном выпуске акций АО «Universal Sug’urta» № P0811-14 в количестве 1 000 000 000 000 штук простых именных бездокументарных акций, номинальной стоимостью 0,01 сум каждая, общей суммой выпуска 10 000 000 000 сум.
В соответствии с Решением о дополнительном выпуске акций, акционеры АО «Universal Sug’urta», владельцы простых акций, имеют преимущественное право приобретения простых акций данного выпуска пропорционально количеству принадлежащих им простых акций. Преимущественное право приобретения акций дополнительного выпуска имеют акционеры – владельцы простых акций АО «Universal Sug’urta», зафиксированные в реестре акционеров, сформированном по состоянию на «18» марта 2022 года.
Срок действия преимущественного права составляет 10 дней с даты публикации настоящего уведомления.
В соответствии с решением Наблюдательного совета АО «Universal Sug’urta» от «11» апреля 2022 года цена размещения акций определена в размере 0,01 сум за одну акцию.
Акционер, имеющий преимущественное право, вправе полностью или частично осуществить свое преимущественное право путем направления в АО «Universal Sug’urta» заявления в письменной форме о приобретении акций, содержащего имя (наименование) и место жительства (место нахождения) акционера, количества приобретаемых им акций, и документа об оплате. Такое заявление должно быть подано в АО «Universal Sug’urta» в течение срока действия преимущественного права.
Уступка преимущественного права не допускается.
После окончания срока преимущественного права, акции размещаются по закрытой подписке среди акционеров АО «Universal Sug’urta», указанных в тексте Решения о дополнительном выпуске. С текстом Решения о дополнительном выпуске акций, зарегистрированного Министерством Финансов Республики Узбекистан от «11» апреля 2022 года № P0811-14 вы можете ознакомиться в головном офисе АО «Universal Sug’urta» по адресу:
Республика Узбекистан, г. Ташкент, Мирзо- Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, электронная почта: info@uns.uz.
По всем интересующим Вас вопросам можете обратиться в головной офис АО «Universal Sug’urta» контактные телефоны: 71 266-90-16, факс: 71266-90-17;