«Universal Sug’urta» акциядорлик жамияти акцияларининг қўшимча 13-чиқарилишини амалга ошмаган деб топиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси, 100077, Тошкент ш. Буюк Ипак Йули 218-220 уйда жойлашган «Universal Sug’urta» АЖ, Ўзбекистон Республикаси капитал бозорини ривожлантириш агентлиги томонидан 2020 йил 25 декабрда P0811-13 –сон билан рўйхатга олинган ҳар бирининг номинал қиймати 0,01 сўм, чиқаришнинг умумий қиймати 5 000 000 000 (беш миллиард)сўм бўлган 500 000 000 000 (беш юз миллиард) дона оддий эгаси ёзилган хужжатсиз акцияларни қўшимча чиқариш жойлаштирилмаганини ва тегишли равишда амалга ошмаганлигини эълон қилади.
Чиқарилишни амалга ошмаган деб топиш тўғрисидаги 2021 йил 6 августдаги 15-09/016-сонли қарор Ўзбекистон Республикаси Молия ВАзирлиги томонидан қабул қилинган.
Ушбу чиқарилишдаги жойлаштирилган қимматли қоғозлар учун маблағларни қайтариш тартиби: ушбу чиқарилишдаги акциялар жойлаштирилмаганлиги сабабли маблағлар қайтарилмайди.

Объявление о признании несостоявшимся дополнительного 13-го выпуска акций Акционерного общества «Universal Sug’urta»
Акционерное общество «Universal Sug’urta» расположенное по адресу: 100077, г. Ташкент, Мирзо Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, объявляет, что дополнительный выпуск простых именных бездокументарных акций, зарегистрированных Агентством по развитию рынка капитала Республики Узбекистан от 25 декабря 2020 года за №P0811-13 в количестве 500 000 000 000 (пятьсот миллиардов) штук, номинальная стоимость одной акции – 0,01 сум на общую сумму 5 000 000 000 (пять миллиардов) сум (т.е. 100% акций) не был размещен в связи, с чем признан несостоявшимся.
Решение о признании выпуска несостоявшимся принято Министерством Финансов Республики Узбекистан от 06 августа 2021 года за номером 15-09/016.
Порядок возврата средств за размещенные ценные бумаги данного выпуска: в связи с не размещением ни одной акции данного выпуска возврата средств не производится.