2017 йил 2 июн куни «Universal Sug'urta» Акциядорлик жамияти акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишини ўтказиш тўғрисида ахборот
«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти , жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2017 йил 2 июнь куни соат 17-00да Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уйда жойлашган манзилда акциядорларнинг йиллик умумий йиғилиши бўлиб ўтиши тўғрисида хабар қилади. Йиғилишнинг кун тартибидаги масалалар қуйидагилардан иборат:
1. Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилиши саноқ комиссиясининг аъзоларининг сони ва шахсий таркибини тасдиқлаш.
3. 2016 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи.
4. 2016 йилда Жамият бизнес-режасини бажариш натижалари бўйича Жамият бош директорининг ҳисоботи.
7. 2016 йил якуни бўйича Тафтиш комиссиясининг ҳисоботи.
8. 2016 йил якуни бўйича молиявий ҳисоботларни текшириш натижаси юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосаси.
9. 2016 йил учун йиллик ҳисобот, бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботни тасдиқлаш.
11. 2016 йил учун Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш.
18. Жамият дебиторлик қарздорлигини хисобдан чиқариш тўғрисида.
19.Жамият эълон қилинган акциялар миқдорини кўпайтириш тўғрисида.
20. Жамият уставига ўзгартиш киритиш тўғрисида.
Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишида иштирок этиш ҳуқуқига эга акциядорларнинг реестрини тузиш санаси: 2017 йил 29 май.

АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о проведении Годового общего собрания акционеров 02 июня 2017 года в 17-00 часов по адресу: г. Ташкент, улица Буюк Ипак Йули 218-220 с нижеследующей повесткой дня:
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2016 году.
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2016 году.
7. Отчет Ревизионной комиссии по итогам 2016 года.
8. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по итогам 2016 года.
9. Утверждение годового отчета, бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества за 2016 год.
11. Распределение прибыли и убытков Общества за 2016 г.
18. О списании дебиторской задолженности Общества.
19. Об увеличении количества объявленных акций Общества.
20. О внесении изменений в Устав Общества.
Дата составления реестра акционеров, имеющих право на участие на годовом общем собрании акционеров: 29 мая 2017 года. Ознакомиться с материалами, подлежащими предоставлению акционерам и представителю государства при подготовке к проведению годового общего собрания акционеров, можно по следующему адресу: город Ташкент, ул. Буюк Ипак Йули 218-220.