«Universal Sug’urta» Акциядорлик жамияти , жойлашган манзили (почта манзили): Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220, e-mail: info@uns.uz, 2023 йил 26 июнь куни соат 16-00да Тошкент шахар, Мирзо-Улугбек тумани, Буюк Ипак Йули кўчаси 218-220 уйда жойлашган манзилда акциядорларнинг йиллик умумий йиғилиши бўлиб ўтиши тўғрисида хабар қилади. Йиғилишнинг кун тартибидаги масалалар қуйидагилардан иборат:
3. 2022 йилда амалга оширилган ишлар бўйича Жамият Кузатув кенгашининг ҳисоботи.
4. 2022 йилда Жамият бизнес-режасини ижроси натижалари тўғрисида Жамият бош директорининг ҳисоботи.
7. 2022 йил якунлари бўйича МҲХС бўйича Жамиятнинг молиявий ҳисоботларини текшириш натижалари юзасидан аудиторлик ташкилотининг хулосасини эшитиш.
8. 2022 йил учун йиллик ҳисобот тасдиқлаш.
9. 2022 йил учун МҲХС бўйича Жамият бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш.
10. 2022 йил учун БХМС бўйича Жамият бухгалтерия баланси ва молиявий натижалар тўғрисидаги ҳисоботини тасдиқлаш.
11. 2022 йилда Жамиятнинг молиявий-хўжалик фаолияти якунлари бўйича Жамиятнинг фойда ва зарарларини тақсимлаш.
12. Бухгалтерия ҳисобининг халқаро стандартларига мувофиқ UNIVERSAL SUG’URTA АЖ молиявий ҳисоботларини аудиторлик текширувидан ўтказиш, 2023 йил учун аудиторлик ташкилотини ва унинг хизматлари учун тўловнинг энг кўп миқдорини тасдиқлаш тўғрисида.
13. Жамият томонидан ўз акцияларини сотиб олиш.
14. Жамиятнинг балансидаги рентабелсиз сармояларни (акцияларни) сотиш.
Умумий йиғилишини ўтказиш тўғрисида хабар бериш учун – 2023 йил 31 май;
Акциядорларнинг йиллик умумий йиғилишида иштирок этиш ҳуқуқига эга акциядорларнинг реестрини тузиш санаси: 2023 йил 20 июнь.

АО «Universal Sug’urta», расположенное по адресу (почтовый адрес): г. Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, ул. Буюк Ипак Йули 218-220, e-mail: info@uns.uz, сообщает о проведении Годового общего собрания акционеров 26 июня 2023 года в 16-00 часов по адресу: г. Ташкент, улица Буюк Ипак Йули 218-220 с нижеследующей повесткой дня:
3. Отчет Наблюдательного Совета Общества о проделанной работе в 2022 году.
4. Отчет Генерального директора об итогах выполнения Бизнес-плана Общества в 2022 году.
7. Заслушивание заключения аудиторской организации о результатах проверки финансовой отчетности Общества по МСФО по итогам 2022 года.
8. Утверждение годового отчета за 2022 год.
9. Утверждение бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества по МСФО за 2022 год.
10. Утверждение бухгалтерского баланса и отчета о финансовых результатах Общества по НСБУ за 2022 год.
11. Распределение прибыли и убытков Общества по итогам финансово-хозяйственной деятельности Общества 2022 года.
12. О проведении аудиторской проверки финансовой отчетности АО «Universal Sug’urta» по международным стандартам бухгалтерского учета. Об утверждении аудиторской организации на 2023 год и предельного размера оплаты её услуг.